Bahagian Dagang Mahkamah Tinggi
PDF version

Pejabat Pendaftaran Bahagian Dagang Mahkamah Tinggi Kuala Lumpur

Kompleks Mahkamah Kuala Lumpur

Jalan Tunku Abdul Halim,

50506 Kuala Lumpur

No Tel: 03-62094089 (MJU DAGANG) / No Faks : 03-62094082

 

UNIT HAKIM PENGURUS MAHKAMAH TINGGI BAHAGIAN DAGANG

Bil

Nama

Jawatan

No Tel/Email

1

Tuan Ashraf Rezal Bin Abdul Manan

Timbalan Pendaftar Pengurus

03-62094941

ashraf@kehakiman.gov.my

2

Hasnita Binti Abdul Haling

Pembantu Tadbir Undang-undang

03-62094089

hasnita@kehakiman.gov.my

3

Mohd Juzailie B.Sahlan

Pembantu Tadbir Undang-undang (Old commercial cases)

03-62094412

juzailie@kehakiman.gov.my

 

4

Roshayati Bt Abdullah

Pembantu Tadbir Operasi

(Kaunter Pendaftaran Dagang aras 2)

03-62091207

roshayatiabdullah@kehakiman.gov.my

 

5

Abdullah Reduan Bin Abd Samad

Pembantu  Tadbir Operasi

(Kaunter Pendaftaran Dagang aras 5)

03-62094089

reduan@kehakiman.gov.my

 

6

Md.Som B.Jalil

Pembantu Operasi

(Bilik fail)

03-62094422

mdsomjalil@kehakiman.gov.my

 

7

Muhammad Zulkpeli B.Muhammad Zakaria

Pembantu Operasi

03-62094422

mzulkepli@kehakiman.gov.my

 

MAHKAMAH TINGGI DAGANG NCC 1

Bil

Nama

Jawatan

No Tel/Email

1

Puan Muzlina Binti Mohamed Jamil

Timbalan Pendaftar

03-62094097

muzlinamj@kehakiman.gov.my

 

2

Puan Nur Syahidah Binti Mohamad Kamil

Penolong Kanan Pendaftar

03-62094380

syahidahkamil@kehakiman.gov.my

 

3

Halimah Binti Umar

Setiausaha

0362094060

Halimah.su@kehakiman.gov.my

 

4

Uzair Bin Mohd Razali

Jurubahasa

0362094060

uzair@kehakiman.gov.my

 

5

Saraswathi a/p Manikam

Jurubahasa

0362094060

m.saraswathi@kehakiman.gov.my

 

6

Zulkaflyamiruddin B. Abdul Rahman

Odeli

0362094060

zulkafly@kehakiman.gov.my

 

7

Noraishah Binti Norman

Pembantu Tadbir Undang-undang

0362094411

aishahnorman@kehakiman.gov.my

 

8

Siti Fajariah Binti Ahmad Kamal

Pembantu Tadbir Undang-undang

0362094405

fajariah@kehakiman.gov.my

 

9

Isa Bin Md Radzi

Pembantu Operasi

0362094411

isaradzi@kehakiman.gov.my

 

 

MAHKAMAH TINGGI DAGANG NCC 2

Bil

Nama

Jawatan

No Tel/Email

1

Tuan Nik Tarmizie Bin Nik Mohd Shukri

Timbalan Pendaftar

0362094066

tarmizie@kehakiman.gov.my

 

2

Puan Ainul Amirah Binti Abdul Razak

Penolong Kanan Pendaftar

0362094282

ainulamirah@kehakiman.gov.my

 

3

Peridah Binti Abdul Rahman

Setiausaha

0362094093

Peridah.su@kehakiman.gov.my

 

4

Awais Al-Qarni Bin Omar

Jurubahasa

0362094093

awais@kehakiman.gov.my

 

5

Loo Kam Fong

Jurubahasa

0362094093

lookamfoong@kehakiman.gov.my

 

6

Mohd Azrin B.Samudi

Odeli

0362094093

 

7

Khairun Nisha Bt Muhidden

Pembantu Tadbir undang-Undang

0362094394

knisha@kehakiman.gov.my

 

8

Zafirah Shazana Bt Zakaria

Pembantu Tadbir Undang-Undang

0362094394

zafirahsyazana@kehakiman.gov.my

 

 

MAHKAMAH TINGGI DAGANG NCC 3

Bil

Nama

Jawatan

No Tel/Email

1

Puan Nurul Ezwaney Binti Husin

Timbalan Pendaftar

0362094330

ezwaney@kehakiman.gov.my

 

2

Puan Fatin Afiqah Bt Muhammed Shah

Penolong Kanan Pendaftar

0362094351

fatinafiqah@kehakiman.gov.my

 

3

Robiah Binti Mohamed Zin

Setiausaha

0362094048

Robiah.su@kehakiman.gov.my

 

4

Farahzainie Bt Mohamed Redzuan

Jurubahasa

0362094048

farahzainie@kehakiman.gov.my

 

5

Bagialachimi a/p Lim Muthu

Jurubahasa

0362094048

bagialachimi@kehakiman.gov.my

 

6

Mohd.Shairazi Bin Muhamad

Odeli

0362094048

shairazi@kehakiman.gov.my

 

7

Malar Veli a/p Duppiah

Pembantu Tadbir

0362094421

Malar@kehakiman.gov.my

 

8

Mohamad Razif B.Shahar

Pembantu Tadbir Undang-undang

0362094425

razif@kehakiman.gov.my

 

9

Ruszalami Bin Yaakob

Pembantu Operasi

0362094425

ruszalami@kehakiman.gov.my

 

 

MAHKAMAH TINGGI DAGANG NCC 4

Bil

Nama

Jawatan

No Tel/Email

1

Puan Norkarimah  Binti Mat Tahir

Timbalan Pendaftar

0362094943

norkarimah@kehakiman.gov.my

 

2

Puan Puteri Nursheila Binti Rahimi

Penolong Kanan Pendaftar

0362094374

puterinursheila@kehakiman.gov.my

 

3

Tay Kue Pang

Setiausaha

0362094056

Taykuepang.su@kehakiman.gov.my

 

4

Hafez Bin Yamani

Jurubahasa

0362094056

hafez@kehakiman.gov.my

 

5

Kaladevi a/p Kunchuraman

Jurubahasa

0362094056

kaladevi@kehakiman.gov.my

 

6

Zureet Bin Hj Ahmad

Oedli

0362094056

 

7

Kairulazman Bin Abdul Aziz

Pembantu Tadbir Undang-undang

0362094393

kairulazman@kehakiman.gov.my

 

8

Muzamil Bin Mat Husin

Pembantu Tadbir Undang-undang

0362094393

muzamil@kehakiman.gov.my

 

 

MAHKAMAH TINGGI DAGANG NCC 5

Bil

Nama

Jawatan

No Tel/Email

1

 

 

Timbalan Pendaftar

 

2

Puan Wong Chai Sia

Penolong Kanan Pendaftar

0362094379

wongchaisia@kehakiman.gov.my

 

3

Maniza Bt Ariffin

Setiausaha

0362094052

Maniza.su@kehakiman.gov.my

 

4

Aini Dalilah Binti  Ahmad

Jurubahasa

0362094052

ainidalilah@kehakiman.gov.my

 

5

Annmal a/p Anthony

Jurubahasa

0362094052

annammal@kehakiman.gov.my

 

6

Mohd.Rozi Bin Hassan

Odeli

0362094052

 

7

Aida Zahareena Bt Anuar

Pembantu Tadbir Undang-undang

0362094404

aidazahareena@kehakiman.gov.my

 

8

Juliana Bt Mansor

Pembantu Tadbir Undang-undang

 

0362094404

julianamansor@kehakiman.gov.my

 

9

Rusdi B.Mohamad Yusuff

Pembantu Operasi

0362094407

rusdiyusff@kehakiman.gov.my

 

 

MAHKAMAH TINGGI DAGANG NCC 6

Bil

Nama

Jawatan

No Tel/Email

1

Puan Suhaily Binti Samsudin

Timbalan Pendaftar

0362094072

suhaily@kehakiman.gov.my

 

2

 

 

Penolong Kanan Pendaftar

 

3

Nor Izan Zazila Binti Idris

Setiausaha

0362094237

Zazila.su@kehakiman.gov.my

 

4

Kon Cheau Wei

Jurubahasa

0362094237

koncheauwei@kehakiman.gov.my

 

5

Valiamah a/p Doraisamy

Jurubahasa

0362094237

valiammah@kehakiman.gov.my

 

6

Julias Bin Mohamed Yusoff

Odeli

0362094237

 

7

Siti Romizan Bt Muhamad Nordin

Pembantu Tadbir Undang-undang

0362094402

romizan@kehakiman.gov.my

 

8

Rosni Binti Samsudin

Pembantu Tadbir Undang-undang

 

0362094407

rosni@kehakiman.gov.my

 

MAHKAMAH TINGGI DAGANG  7 (HARTA INTELEK)

Bil

Nama

Jawatan

No Tel/Email

1

Tuan Dalwinder Singh a/l Mohinder Singh

Timbalan Pendaftar

0362094068

dalwinder@kehakiman.gov.my

 

2

Puan Noordura Binti  Mohamed Din

Penolong Kanan Pendaftar

0362094491

noordura@kehakiman.gov.my

 

3

Che Gayah Bt Mohd Yusof

Setiausaha

0362094296

Chegayah.su@kehakiman.gov.my

 

4

Kavitha a/p Kerishnan

Jurubahasa

0362094296

kavitha@kehakiman.gov.my

 

5

Wan Siew Yin

Jurubahasa

0362094296

wansiewyin@kehakiman.gov.my

 

6

Mohd.Fazrin Bin Mustafa

odeli

 

0362094296

 

7

Nadzlini Bt Md Abu Yazid

Pembantu Tadbir Undang-undang

0362094613

nadzlini@kehakiman.gov.my

 

8

Noorul Azny Bt Abu Yazid

Pembantu Tadbir Undang-undang

0362094613

azny@kehakiman.gov.my

 

9

Mohd Khairul Firdaus B. Karim

Pembantu Operasi

0362094614

 

 

MAHKAMAH TINGGI DAGANG  8 & 9 (MUAMALAT & ADMIRALTI)

Bil

Nama

Jawatan

No Tel/Email

1

Tuan Mohd Zamir Bin Suhaimee

Timbalan Pendaftar

0362094065

zamir@kehakiman.gov.my

 

2

Tuan Muhammad Yusoff Bin Abdullah

Penolong Kanan Pendaftar

0362094616

myusoff@kehakiman.gov.my

 

3

Siti Noramizawati Bt  Abdul Aziz

Setiausaha

0362094191

Mizaaziz.su@kehakiman.gov.my

 

4

Noor Azma BintI Awang

Jurubahasa

0362094191

noorazma@kehakiman.gov.my

 

5

Malathi a/p Munisamy

Jurubahasa

0362094191

malathee@kehakiman.gov.my

 

6

Wan Zulkifeli Bin Awang

Odeli

 

0362094191

 

7

Hadijah Binti Salleh

Pembantu Tadbir Undang-undang

0362094617

hadijahsalleh@kehakiman.gov.my

 

8

Kimberley A Gipa@Nyipa

Pembantu Tadbir Undang-undang

0362094614

kimberleygipa@kehakiman.gov.my

 

9

Noor Jannah Bt Hj Abdullah

Pembantu Tadbir Undang-undang

0362094409

jannah@kehakiman.gov.my

 

 

MAHKAMAH TINGGI DAGANG 10 (PASCA PENGULUNGAN &YANG BERKAITAN)

Bil

Nama

Jawatan

No Tel/Email

1

 

 

Timbalan Pendaftar

 

2

Tuan Tawfiq Bin Affendy Chin

Penolong Kanan Pendaftar

0362094620

tawfiq@kehakiman.gov.my

 

3

Datin Zaiton Bt Yaacob

Setiausaha

0362094253

Zaiton.su@kehakiman.gov.my

 

 

4

 

Shamsul B Mat Harun

 

Jurubahasa

0362094253

shamsulmatharun@kehakiman.gov.my

 

5

Zairol Nasir Bin Zainal Abidin

Odeli

0362094253

 

6

Salinah Binti Saif

Pembantu Tadbir Undang-undang

0362094418

salinah@kehakiman.gov.my

 

7

Noorbaizura Binti Hassan

Pembantu  Tadbir Undang-undang

0362094426

noorbaizura@kehakiman.gov.my

 

8

Muhammad Azim Bin Sudiria

Pembantu Operasi

0362094389

azim@kehakiman.gov.my

 

 

 

Total visitors to the Portal : 247,592
Last updated : 22 October 2017