Warna Tema      
Saiz Tulisan -A A +A
 
  1. Menerima Surat Kuasa Wakil yang didaftarkan secara manual di kaunter pendaftaran dan juga secara dalam talian (mulai bulan Ogos 2018) didalam sistem e-SKW.
  2. Menerima, menyemak dan meluluskan dokumen pembatalan surat kuasa wakil yang difailkan secara dalam talian atau manual.
  3. Menerima, menyemak dan meluluskan permohonan carian dokumen dan menandatangani dokumen salinan yang diakui sah.
  4. Menerima dan meluluskan permohonan untuk pengesahan status surat kuasa wakil.
  5. Menyimpan surat kuasa wakil yang telah didaftarkan dalam keadaan yang teratur dan sistematik.
  6. Mengendalikan semua proses berkaitan surat kuasa wakil termasuk permohonan untuk pengesahan status, carian dokumen dan mengeluarkan dokumen surat kuasa wakil dalam bentuk salinan yang diakui sah.

PEJABAT PENDAFTARAN MAHKAMAH TINGGI KUALA LUMPUR
[BAHAGIAN SURAT KUASA MATI]
ARAS 2, SAYAP KIRI, KOMPLEKS MAHKAMAH KUALA LUMPUR

Tn Abdul Hakim B Ab Keram @ Ab Karem

(Penolong Kanan Pendaftar)

03-6209 4438

hakimkarem@kehakiman

En. Zairol Arifin b. Musa (Pemb. Tad. Kanan)

03-6209 4448

zairol@kehakiman.gov.my

Haryati bt. Khairuddin (Pemb. Tad. Undang-Undang)

03-6209 4443

haryati@kehakiman.gov.my

Norhazelenda bt. Mohamed (Pemb. Tad. Undang-Undang)

03-6209 4441

hazelenda@kehakiman.gov.my

Nur Faidzah bt. Leman (Pemb. Tad. Undang-Undang)

03-6207 2204

faidzah@kehakiman.gov.my

Zuriana bt. Mohd Taib (Pemb. Tad. Undang-Undang)

03-6207 2204

zuriana@kehakiman.gov.my

Rukniah bt. Matrakip (Pemb. Tad. Undang-Undang)

03-6209 4445

rukniah@kehakiman.gov.my

Mazuki b. Mohamad (Pemb. Tad. Undang-Undang)

03-6209 2386

mazuki@kehakiman.gov.my

Nor Hasni bt. Mohd Nor (Pemb. Tad. Perkeranian/Operasi)

03-6209 4440

hasninor@kehakiman.gov.my

Kosong

03-6209 4447

-

Mohd Saidi b. Zainal Abidin (Pemb. Am Pejabat)

03-6209 4443

-

Roslan Bin Ramli @ Sahir ( Pembantu Operasi)

03–6209 4449